Güvenilirlik & Doğrulama

Evarkadaşıyolda?nın Güvenilirlik ve Doğrulama Sistemi

Karşılıklı güven ve yardımlaşma Evarkadaşıyolda topluluğunun temel değerlerini oluşturmaktadır. Yardımlaşma amacıyla kurulmuş olan bu toplulukta kendimizle ve yaşadığımız yerle ilgili sunacağımız bilgilerin doğru olmasına dikkat etmeli, yanıltıcı ve sahte bilgi vermekten kaçınmalıyız. Bu tip olumsuz durumların önüne geçmek, doğru kişilere güvenle ulaşmanızı sağlamak için bir takım uygulamalarımız bulunmaktadır.

 1. Bütün ilanlar yayınlanmadan önce onayımızdan geçmekte ve Topluluk Kurallari ve ilan verme kriterlerimize uygun olmaları durumunda yayına alınmaktadır. Bu kurallar her iki tarafın menfaatini gözetmek için düzenlenmiştir.
 2. İlan oluşturduğunuzda telefon numaranızı doğrulamanız gerekmektedir. Bunu telefonunuza gelen kısa kodu sisteme girerek yapabilirsiniz. Telefon numaranız başka kişilerle paylaşılmayacak ve ilanda gözükmeyecektir. Dilerseniz ilan verirken numaranızın gözükmesi seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Telefon numarası doğrulamanın amacı sahte ilan ve profillerin önüne geçmek, olası bir problem olduğunda kişiyle iletişime geçebilmektir.
 3. Evarkadaşıyolda?da üyelik veya ilan oluşturduğunuzda iletişim bilgileriniz gizli tutulacaktır. Dilerseniz e-mail adresinizin ve/veya telefon numaranızın profilinizde ve ilanınızda gözükmesi seçeneğini de işaretleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Bu bilgileri gizli tutma durumunuzda diğer kişilerle sitemizde bulunan Mesajlaşma sistemiyle iletişim kurabilirsiniz.
 4. Sahte profil ve ilanların mümkün olduğunca önüne geçmeye çalışıyoruz. Dikkatinizi çeken bir kullanıcı profili veya ilan olduğunda profil ve ilanın içinde bulunan ?Şikayet Et? butonlarını kullanarak bize geri bildirimde bulunabiliyorsunuz. Biz de bu durumda ilgili profil ve ilanları titizlikle tekrar gözden geçiriyor ve yapılması gerekenleri yerine getiriyoruz.
 5. Evarkadaşıyolda?nın dört adet Doğrulama Sistemi bulunmaktadır. Bu sistemlerin amacı kullanıcılar arasında karşılıklı güven duygusu inşa etmek ve böylelikle aradığınıza kolayca ulaşmaktır. Bu sistemler:
  • Telefon Doğrulama:Telefon numaranızı doğrulamak siz ve gerçek hayatta da tanışmanız mümkün olan kişiler arasında güven duygusu oluşturmaya ve aradığınız doğru kişiyi güvenle bulmanıza yardımcı olur.
  • Facebook Doğrulama:Kişisel Facebook hesabınızın linkini profilinizde paylaştığınızda, profilinize göz atan kişiler Facebook profilinize bakıp sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olacak ve aranızda güven duygusu oluşma ihtimali artacaktır. Bu da kendinize uygun Ev, Oda veya Ev Arkadaşı bulma şansınızı oldukça yükseltecektir.
  • Linkedin Doğrulama:Kişisel Linkedin hesabınızın linkini profilinizde paylaştığınızda, profilinize göz atan kişiler Linkedin profilinize bakıp sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olacak ve aranızda güven duygusu oluşma ihtimali artacaktır. Bu da kendinize uygun Ev, Oda veya Ev Arkadaşı bulma şansınızı oldukça yükseltecektir.
  • Kimlik Doğrulama:Kimliğinizi doğrulamak siz ve gerçek hayatta da tanışmanız mümkün olan kişiler arasında güven duygusu oluşturmaya ve aradığınız doğru kişiyi güvenle bulmanıza yardımcı olur. Kimlik bilgileriniz hiç kimseyle paylaşılmayacak olup kişisel bilgileriniz sıkı bir şekilde korunacak ve farklı amaçlar için kullanılmayacaktır. (Gizlilik Politikamız hakkında daha fazla bilgi edinin.)
 6. Ev arkadaşı yolda Referans Talebi imkanı sunmaktadır. Arkadaşlarınız sitemize üye olarak Profilinize sizin hakkınızda yorum bırakabilir. Bu yorumlar sayesinde Profilinizi ziyaret eden kişiler sizinle ilgili daha çok bilgi edinebilir ve daha çok güven duymaya başlar. Böylelikle Ev/Oda, Ev Arkadaşı bulma veya Ev/Oda Kiralama şansınız daha da artar.

İlan Ver